Nokia ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży grupy nowych produktów pomagających użytkownikom monitorowanie stanu swojego zdrowia. Są to między innymi:

Nowa wersja darmowej aplikacji Nokia Health Mate umożliwiającej użytkownikom kontrolowanie postępu wdrażanych przez nich planów treningowych i zdrowotnych (oferująca m.in. tryby: Sleep Smarter –  umożliwiający sprawdzenie jakości snu, Pregnancy Tracker – pozwalający na monitorowanie postępu ciąży, Better Body – dający możliwość podglądu na bieżących postępów w dbałości zrzucanie zbędnych kilogramów).

Cyfrowa, korzystająca z WiFi waga Nokia Body BMI umożliwiająca badanie trendów wagowych użytkownika i analizująca jego BMI, a przy tym rozpoznająca do 8 różnych użytkowników i pozwalająca na zaawansowane zarządzanie wagą przy pomocy aplikacji Nokia Health Mate.

Urządzenie będzie dostępne w cenie 59.95 dolarów (około 227 PLN).

Bezprzewodowy kompaktowy ciśnieniomierz Nokia BMP + mierzący ciśnienie rozkurczowe i skurczowe oraz tętno i zapisujący wyniki pomiarów w aplikacji Nokia Health Mate dzięki czemu w każdej chwili można zapoznać się z historią dokonywanych pomiarów. Dane gromadzone są w sposób pozwalający na ich wykorzystanie w ewentualnym leczeniu przez lekarzy (zgodnie ze standardem amerykańskiej agencji FDA).

Aparat będzie można kupić za kwotę 129,95 dolarów (około 492 PLN).

Produkty te wpisują się w działalność Nokia prowadzoną w dziedzinie ochrony zdrowia w ramach marki Withings (branża fitness i ochrona zdrowia) zakupionej przez fińska firmę w czerwcu ubiegłego roku za sumę 170 milionów Euro.

Źródła: nokia.com; źródła grafiki: nokia.com, pixabay.comTagi: Nokia, Nokia BMP+, Nokia Body BMI, Nokia Health Mate,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz