Volvo oraz Autoliv łączą siły z Nvidia. Współpraca tych trzech firm ma pozwolić na wprowadzenie do sprzedaży w pełni autonomicznych samochodów do roku 2021.

Podpisana niedawno umowa o współpracy ma na celu współdziałanie z Zenuity – utworzoną w zeszłym roku firmą zajmującą się opracowywaniem technologii dla samochodów autonomicznych, w której Volvo oraz Autoliv mają po równo udziałów.

Nvidia ma udostępnić swój system sztucznej inteligencji przeznaczony dla autonomicznych samochodów – NVIDIA DRIVE PX, który ma się stać podstawą do dalszych prac nad ostateczną wersją oprogramowania  wykorzystującego głębokie uczenie maszynowe do rozpoznawania obiektów w otoczeniu i przewidywaniu potencjalnych zagrożeń, a w efekcie pozwalającego na bezpieczną nawigację na drogach bez udziału ludzkich kierowców.

NVIDIA DRIVE PX umożliwia obserwowanie sytuacji w otoczeniu samochodu w pełnym 360 stopniowym zakresie w czasie rzeczywistym i pozwala na poruszanie się po wcześniej zaplanowanej trasie z uwzględnieniem zmieniających się warunków drogowych.

Nvidia widzi potencjał w tej branży i mocno angażuje się w tworzenie technologii dla samochodów autonomicznych. Współpracuje już w tej dziedzinie z firmami takim jak Mercedes, Audi i Toyota. Niedawno również Volkswagen ogłosił, że podejmie współpracę z Nvidia w zakresie tworzenia systemów sztucznej inteligencji.

Źródła: nvidia.com, reuters.com; źródła grafiki: pixabay.comTagi: Autoliv, Nvidia, Nvidia Drive PX, samochody autonomiczne, Volkswagen, Volvo, Zenuity,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz