Nvidia planuje dokonać tego przy pomocy prowadzonego przez siebie Instytutu Głębokiego Uczenia Maszynowego (Deep Learning Institute – DLI) oferującego warsztaty zarówno w formie tradycyjnej jak i w trybie online.

Instytut ten umożliwia zdobycie wiedzy praktycznej deweloperom, badaczom i naukowcom w dziedzinie najnowszych narzędzi i technologii związanych ze sztuczną inteligencją. Nvidia dokłada wszelkich starań aby DLI umożliwiał naukę wykorzystywania sztucznej inteligencji w praktyce w dziedzinach takich jak służba zdrowia, robotyka, usługi finansowe czy samochody autonomiczne.

W ostatnim czasie badania nad sztuczną inteligencją weszły w nowy wymiar i dlatego rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Są potrzebni nie tylko w przedsiębiorstwach ale też na uczelniach, w wojsku czy agencjach rządowych. Postęp prac budzi w ludzkości obawy o swoją przyszłość (o czym pisaliśmy niedawno w artykule o zaleceniach ekspertów FLI).

Według firmy analitycznej International Data Corporation (IDC) do 2020 roku 80% wszystkich aplikacji będzie zawierało komponenty sztucznej inteligencji co oznacza, że zapotrzebowanie na specjalistów od sztucznej inteligencji będzie stale rosło – tak więc 100 tys. może wystarczyć, ale tylko na początek.Tagi: ai, Deep Learning Institute, Nvidia, Sztuczna inteligencja,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz