Wiemy już, że HBO pracuje nad stworzeniem czterech spin-offów Gry o Tron. Wiemy także, że każdy z nich będzie prequelem Gry o Tron. Prócz tych informacji nie wiemy niestety nic więcej o nadchodzących produkcjach, ale wywiad ze scenarzystką jednego ze spinoffów uchyla nieco rąbka tajemnicy.

Serial Gra o Tron w przyszłym roku zostanie definitywnie zakończony po emisji ostatniego sezonu. Nie znaczy to jednak, że HBO chce zabić kurę znoszącą złote jajka. W maju bierzącego roku dowiedzieliśmy się, że HBO na bazie popularności serialu chce stworzyć, aż cztery produkcje z uniwersum Pieśni Lodu i Ognia. To z pewnością świetna informacja dla wszystkich fanów sagi Martina oraz samego serialu.

W wywiadzie udzielonemu serwisowi IGN Jane Goldman zatrudniona przez stację jako scenarzystka jednego ze spinoffów powiedziała następujące słowa:

„Yeah, I think I can say if I was able to say what mine was — yeah, I think as a book reader or as someone who watched the series, you would say, “Oh, that! OK.” Yeah, it would be recognizable as a past event, but I think that’s probably as far as I can go. „

W wolnym tłumaczeniu na polski wypowiedź Goldman może brzmieć następująco:

„Tak, myślę, że mogę coś powiedzieć o moim projekcie. Myslę, że osoby czytające książkę albo oglądające wcześniej serial, podczas oglądania nowej produkcji stwierdzą, „A, o to tutaj chodzi! Ok!”. Zatem będzie to historia z przeszłości która łatwo zostanie rozpoznana przez fanów. Na razie nic więcej nie mogę zdradzić.”

Scenarzystka sugeruje więc, że łatwo odnajdziemy się w nowej produkcji HBO. Nie wiemy dokładnie w jakim okresie oraz jakich wydarzeniach jest tutaj mowa. Natomiast wiemy, że na pewno były one wspomniane w serialu oraz książce a widz łatwo je rozpozna.

Na różnych forach dyskusyjnych jako umiejscowienie nowych produkcji HBO najczęściej wymienia się Rebelię Roberta Baratheona oraz Podboje Aegona Zdobywcy. Z tych dwóch wymienionych propozycji bardziej prawdopodobna wydaje się ta pierwsza. W końcu opowiada ona historię która bezpośrednio poprzedza wydarzenia z Gry o Tron. Być może HBO wsłucha się w głosy fanów i na ekranie zobaczymy młodego Neda Starka oraz Roberta Baratheona.

Źródło: IGNTagi: Gra o Tron, HBO, prequel, spinoff,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz