intel

Serwis BenchLife słynie z wiarygodnych przecieków dotyczących sprzętu komputerowego. Niedawno dziennikarze z tego serwisu ujawnili, że Intel zaprezentuje swoje nowe układy z serii Kaby Lake-X oraz Skylake-X. Premiera nowych procesorów ma się odbyć na targach Computex które odbędą się w dniach 30 maja – 3 czerwca na Tajwanie.

Z wcześniejszych doniesień wiemy, że nowe układy Skylake-X oraz Kaby Lake-X mają być oparte na różnych architekturach, ale jednocześnie mają korzystać  z tej samej platformy sprzętowej o nazwie kodowej Basin Falls-X. Oba procesory otrzymają dedykowany chipset X299 oraz podstawkę LGA 2066.  Nowe układy Kaby Lake-X mają mieć do 4 rdzeni i 8 wątków oraz 16 linii PCIe. Ponadto może spodziewać się kontrolera pamięci Dual Channel. Jeśli chodzi o Skylake-X to tutaj jest mowa o sześciu, ośmiu, dziesięciu a nawet dwunastu rdzeniach obsługujących aż do 24 wątków. Procesory z linii Skylake-X mają także obsługiwać do 44 linii PCIe a także otrzymają pamięć Quad Channel. Co ciekawe w kontekście premiery nowych układów mówi się też, że Intel sprawi nie mała niespodziankę i zaprezentuje procesor z linii Core i5 dla podstawki LGA 2066. Ma to być dokładnie model Core i5-7640K o taktowaniu bazowym 4GHz. Ponadto nowy Core I5 ma posiadać kontroler pamięci DDR4-2667, 6 MB L3. TDP dla tego procesora ma wynieść 112W.

Z informacji do jakich udało nam się dotrzeć wynika, że premiera sprzedażowa nowych procesorów ma się odbyć dopiero 26 czerwca czyli miesiąc po oficjalnej premierze nowych układów, a prezentację na targach Computex ma poprowadzić wiceprezes Intela Navin Shenoy.

Ponadto mówi się także, że nowe układy mają bezpośrednio rywalizować z platformą HEDT X399 Ryzen od AMD. Premiera owych Ryzenów według nieoficjalnych informacji ma odbyć się już w tym roku. Zapowiada się więc bardzo ciekawa walka ponieważ premiera ostatnich ryzenów pokazała, że w niektórych zastosowaniach AMD dogoniło Intela.Tagi: AMD, Core I5, i5-7640K, Intel, Kaby Lake-X, LGA 2066, Navin Shenoy, Ryzen, Skylake-X,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz