Samsung Galaxy S8 i Samsung Galaxy S8+ są uważane za jedne z najlepszych telefonów z systemem Android dostępnych obecnie na rynku. Każdy model ma dwa różne warianty różniące się zastosowanym chpsetem. Na przykład w Stanach Zjednoczonych dwa flagowe telefony wyposażone są w układ Snapdragon 835, ośmiordzeniowy procesor i procesor graficzny Adreno 540. Gdzie indziej możemy znaleźć na pokładzie ośwmiordzeniowy procesor Exynos 8895 i GPU Mali-G71 MP20.

Galaxy S8 zasilany Exynosem 8895 został poddany testowi Geekbench, a wielordzeniowy wynik tego procesora to 7101. Natomiast wynik pojedynczego rdzenia, to 2121. Wniosek jest jeden. Nowy Exyos jest królem wśród obecnie stosowanych procesorów. Żaden inny model nie zbliżył się do tego wyniku. Jest to nowy rekord Geekbench. W teście wielordzeniowym żaden model smartfonu nie osiągnął wcześniej granicy 7 tysięcy punktów.

Przypomnijmy, ż układ Exynos 8895 jest wykonany przy użyciu 10 nanometrowego procesu technologicznego FinFET, co oznacza, że ​​jest liderem jęsli chodzi o wydajność i zużycie energii.

Wykorzystane zdjęcie pochodzi ze strony producenta.Tagi: Samsung, samsung galaxy, Samsung Galaxy S8,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz