Samsung jest absolutnym liderem w produkcji i sprzedaży zestawów VR w 2016 roku. Firma sprzedała ponad 782 000 sztuk, w porównaniu do 375 000 w przypadku PlayStation VR firmy Sony, która znalazła się na drugim miejscu drugim. W Top 5 pod względem liczby sprzedanych sztuk headsetów jest Google Daydream View – 170 000 sztuk, HTC Vive – 95 000 i Oculus Rift – 64 000.

Analitycy Super Data Research szacują, że łączny przychód na rynku VR wyniósł 4,9 mld USD, aw ciągu najbliższych trzech lat osiągnie poziom 37,7 mld USD (17,8 USD z nich to sprzęt, a 19,9 USD to oprogramowanie).

Wynik jaki osiągnał koreański gigant nie jest zaskakujący. Samsung sprzedał więcej niż cztery kolejne firmy razem wzięte ze względu na przystępną cenę Gear VR – mniej niż 100 dolarów. Kolejnym zestawem VR w rozsądnej cenie jestGoogle Daydream View. Należy także dodać, że Samsung dodawał za darmo zestawy Gear VR do smartfonów Samsung Galaxy S7 oraz Galaxy 7 Edge. To najprawdopodobniej miały duży wpływ na ostateczy wynik Samsunga. Nalezy zauważyć, że powyższe zestawienie nie podaje ile poszczególne firmy zarobiły na przedaży swoich zestawów tylko podaje liczbę sprzedanych sztuk.

Analitycy, którzy przeprowadzili badania, są zgodni co do tego, jak rynek będzie się rozwijał w ciągu najbliższych trzech lat. Szacują, że rynek VR będzie znacznie rósł z roku na rok a w 2020 osiagnie wartość 37,7 mld dolarów.. Eksperci sugerują, że przyszłość nie należy jednak do VR, ale do AR(rzeczywistość rozszerzona) oraz MR.

Źródło: Super Data ResearchDodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz