Wyścig, w którym stawką jest dominacja na rynku wdrażania nowych rozwiązań technologicznych wykorzystujących w mniejszym lub większym stopniu sztuczną inteligencję obecnie nabiera tempa. Kolejne firmy postanawiają włączyć się do badań w tej dziedzinie i jak się okazuje również potentaci z branży technologicznej starają się wykorzystać szansę jaką może się dla nich stać AI.

Jak przekazała Agencja Reuters koreański gigant – Samsung Electronics Ltd. ogłosił właśnie swoje plany dotyczące utworzenia centrum badań nad sztuczną inteligencją.

Wprowadzono zmiany w strukturze organizacyjnej koncernu, dzięki czemu nowe centrum naukowe zostanie umieszczone w pionie prowadzącym badania nad urządzeniami przenośnymi oraz elektroniką konsumencką.

Ma to pozwolić na szybkie reagowanie na warunki rynkowe w jakich działa koncern.

Samsung nie podał niestety przyszłej lokalizacji nowego centrum.

Przy tej okazji firma poinformowała również o zwiększeniu roli Szefa Działu Planowania – Young Sohna – w poszukiwaniu nowych okazji biznesowych zarówno w branży części elektronicznych i smartfonów jak i elektroniki konsumenckiej.

Obecnie odpowiada on za Centrum Innowacji i Planowania (SSIC) Samsunga, a w grudniu ubiegłego roku nadzorował przejęcie przez Samsung wartej 8 miliardów dolarów firmy Harman International wytwarzającej systemy audio i video dla branży motoryzacyjnej.

Źródła: reuters.com; źródła grafiki: commons.wikimedia.org – autor: BjoertvedtTagi: Samsung Electronics, Sztuczna inteligencja,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz