Sony potwierdziło w trakcie organizowanych przez siebie „Dni Inwestora”, że wyrzuca ze swojej listy przyszłych smartfonów modele w standardzie premium, tak więc nie należy się spodziewać kontynuacji modeli Sony Xperia X oraz Sony Xperia X Compact.

Ma to związek z wynikami sprzedaży – w samej Japonii Sony udało się osiągnąć 85% planowanego poziomu sprzedaży telefonów z tego segmentu, a na rynkach poza Japonią było to zaledwie 31% planu. Patrząc pod kątem sprzedaży w ujęciu globalnym plany zostały wykonane na poziomie 41%.

Firma zamierza się teraz skupić na linii swoich flagowców (Xperia X Performance oraz Xperia XZ) , a także na liniach smartfonów ze średniego przedziału (Xperia XA1 Ultra, Xperia XA1 oraz Xperia E5). Mają one być rozprowadzane na rynkach, na których marka Sony jest silna tj. w Japonii, Wschodniej Azji, Bliskim Wschodzie oraz w Europie. Co rynku amerykańskiego – Sony nadal chce być na nim obecna, ale zdaje sobie sprawę, że zwiększenie w nim swoich udziałów będzie wymagało dużych inwestycji w marketing.

Źródła: xperiablog.netTagi: Sony Xperia, Sony Xperia X, Sony Xperia X Compact,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz