W australijskim mieście Melbourne trwa właśnie rozbudowa jednej z linii tamtejszego metra. Nazwy dla pięciu nowych stacji mają zostać wyłonione w konkursie ogłoszonym przez rządowy organ zarządzający tym środkiem masowej komunikacji – Melbourne Metro Rail Authority.

W ramach konkursu można zgłaszać swoje sugestie nazw dla stacji, a do tej pory spłynęło ponad 20 tysięcy rozmaitych propozycji.

Według serwisu heraldsun.com.au wśród nich znalazło się wiele nazw powiązanych bezpośrednio z „Grą o Tron”.

Najpopularniejszą z nich jest nazwa siedziby rodu Stark’ów – Winterfell. Ponadto zgłaszający sugerowali wykorzystanie nazw Highgarden, King’s Landing, The Eyrie oraz Braavos.

Nowe propozycje nazw będą jeszcze przyjmowane do 22 września, a spośród wszystkich sugestii zostanie utworzona krótka lista tych najbardziej popularnych. Następnie trafi ona do miejscowego rządu, który podejmie ostateczną decyzję.

W temacie wypowiedział się nawet autor sagi „Gra o Tron” – G. R. R. Martin, który na swoim nie-blogu przyznał, że czuje się lekko otumaniony całą tą sprawą i bardzo mu to schlebia.

„I have to admit, I am bemused and rather flattered by this.”

Ponadto stwierdził, że pomimo, iż pomysł nazwania stacji metra w Melbourne – „Winterfell” łaskocze jego wyobraźnię to jednak w w oparciu o doświadczenie zdobyte w trakcie swoich wielokrotnych wizyt w Australii będzie dowodził, że zima nigdy tam nie dociera.

„The idea of a Melbourne Metro Station named Winterfell tickles my fancy… though, having been to Australia numerous times, I will assert that winter never really does come down there.”

Autor sugeruje, że jego zdaniem stacja powinna zostać nazwana „Przystankiem bez piwa” w oparciu o twórczość Slim Dusty’iego – australijskiego piosenkarza country.

„Myself, I think they ought to consider naming one of the stops after the late great Aussie country singer Slim Dusty: they could call it The Stop With No Beer.”

Cóż – może przy okazji dalszej rozbudowy metra w Warszawie warto pomyśleć o nazwaniu jednej ze stacji „Winterfell”? Tym bardziej, że akurat do nas zima dociera…

Źródła: heraldsun.com.au, grrm.livejournal.com; źródła grafiki: pixabay.com, własneTagi: G.R.R. Martin, Melbourne, Metro, Winterfell,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz