O planowanej jedenastej misji zaopatrzeniowej realizowanej przez SpaceX dla NASA w ramach programu CRS (Commercial Resupply Services) pisaliśmy już jakiś czas temu (z artykułem można się zapoznać tutaj).

NASA właśnie ogłosiło, że z uwagi na panujące w dniu 1 czerwca złe warunki pogodowe, nowy termin wystrzelenia rakiety został wyznaczony na najbliższą sobotę, 3 czerwca na godzinę 17:07 czasu EDT (czyli o godzinie 23:07 czasu polskiego), z Kompleksu Startowego 39A mieszczącego się w Kennedy Space Center na Florydzie. Relacja na żywo ma się rozpocząć na stronie amerykańskiej agencji oraz przez platformę telewizyjną NASA o godzinie 16:30 czasu EDT (22:30 czasu polskiego).

W związku z opóźnieniami wynoszony przez rakietę SpaceX statek Dragon będzie musiał minąć się na orbicie z drugim statkiem zaopatrzeniowym – Orbital ATK Cygnus, który ma odłączyć się od stacji w niedzielę, 4 czerwca. Cygnus pozostanie na orbicie do 11 czerwca, kiedy to  zostanie sprowadzony niżej i spłonie w atmosferze nad Pacyfikiem. Statek Dragon zbliży się do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej dopiero po odłączeniu Cygnusa w poniedziałek, 5 czerwca o godzinie 10:00 czasu EDT (16:00 czasu polskiego). Przeładunek zaopatrzenia będzie również relacjonowany na platformie telewizyjnej NASA – rozpoczęcie transmisji planowane jest od godziny 08:30 czasu EDT (14:30 czasu polskiego).

Źródła: nasa.gov; źródła grafiki: flickr.comTagi: CRS, Cygnus, Falcon 9, ISS, Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, NASA, SpaceX,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz