Steve Jobs był postacią kontrowersyjną, ale niewątpliwie wybitną. Jego życie było pełne wydarzeń, które mogą zainspirować innych i choćby z tego względu warto, aby światowa społeczność mogła je lepiej poznać.

W 2015 roku miała miejsce premiera filmu opartego na jego biografii. Jednak niektórzy twórcy uznali, że to nie wystarczy i czas pójść dalej.

22 lipca – czyli dzisiaj, w Operze Santa Fe odbędzie się premiera opery opartej na jego życiu zatytułowanej „(R)ewolucja Steve’a Jobs’a”.

Jej autorami są Mason Bates (muzyka) oraz Mark Campbell (libretto), a reżyserem Kevin Newbury. Opera ma być w późniejszym okresie prezentowana również w San Francisco oraz Seattle.

Według autorów opera ma pozwolić widzowi na lepsze poznanie i rzut okiem na wewnętrzne życie współzałożyciela Apple. Konstrukcja przedstawienia jest nielinearna, pozbawiona wzmianki o chorobie głównej postaci i przede wszystkim charakterystycznej dla tradycyjnej opery sceny śmierci.

Ceny biletów (w zależności od miejsca) wahają się od 94 do 310 dolarów za sztukę (ok. 342 – 1126 PLN).

Poniżej – dla zainteresowanych zamieszczamy krótki film w wersji anglojęzycznej, w którym twórcy opowiadają o pracy nad operą.

Źródła: santafeopera.org, siliconvalley.com; źródła grafiki: pixabay.com, źródła video: santafeopera.orgTagi: Apple, Opera, Steve Jobs, The (R)evolution of Steve Jobs,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz