Nawet taki gigant jak Samsung nie jest w stanie ustrzec się przed kolejnymi wpadkami. Po kontrowersjach związanych z wybuchającymi bateriami w Samsungach Galaxy Note 7 oraz mozliwości oszukania systemu rozpoznawania twarzy w Sasmungu Galaxy S8 przyszedł czas na kolejną dużą wpadkę koreańskiego giganta. Według najnowszych doniesień w najnowszym flagowcu czyli w Samsungu Galaxy Note 8 system rozpoznawania twarzy również zawodzi na całej linii.

Jak donosi Mel Tajon – developer który miał możliwość przetestować urządzenie twierdzi, że system rozpoznawania twarzy w Samsungu Galaxy Note 8 można w łatwy sposób oszukać przy pomocy zwykłego zdjęcia. Jako dowód Mel Tajon zamieścił na swoim koncie na twitterze film na którym widać cały proces obchodzenia zabezpieczenia. Wspomniany film możecie obejrzeć poniżej.

System rozpoznawania twarzy działa na podstawie skanera tęczówki oka. Według Samsunga taki system zabezpiecza urządzenie przed niepowołanym dostępem lepiej niż kod PIN. Na chwilę obecną trudno się jednak z tym zgodzić.

Mel Tajon informuje jeszcze, że udało mu się odblokować urządzenie przy pomocy zdjęć słabej jakości. Do oszukania zabezpieczenia posłużyły mu zdjęcia z portali społecznościowych i ponoć Sasmung Galaxy Note 8 bez problemu się na to łapał.

Trudno sobie wyobrazić, że Samsung po wpadce ze systemem rozpoznawania twarzy w Galaxy S8 powtarza dokładnie ten sam błąd w najnowszym flagowcu. Czekamy premierę sklepową urządzenia która odbędzie się na 15 września. Gdy do użytkowników trafią pierwsze egzemplarze na pewno system rozpoznawania twarzy zostanie solidnie przetestowany i zobaczymy wtedy czy wyżej opisany problem występuje we wszystkich urządzeniach.

Źródło: twitter, gadgets.ndtv.comTagi: Samsung, Samsung Galaxy Note 8, skaner tęczówki, system rozpoznawania twarzy,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz