Jak donosi Channel News Asia jeden telefonów marki Samsung wybuchł w kieszeni koszulki 47-letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce w Indonezji i zostało zarejestrowane przez kamerę hotelową. Samsung już zakończył dochodzenie mające wytłumaczyć co było przyczyną wybuchu urządzenia.

Warto w tym momencie przypomnieć, że w zeszłym roku Samsung zaliczył olbrzymią wpadkę wizerunkową związaną z bateriami w modelu Galaxy Note 7. W pewnym momencie zaczęły napływać doniesienia o wybuchających bateriach w tym właśnie modelu telefonu. Samsung przeprowadził dochodzenie w tej sprawie w wyniku którego dowiedzieliśmy się, ze dwa typy baterii montowanych w Galaxy Note 7 miały usterki. Problem zażegnano a producent wprowadził surowe procedury w kwestii bezpieczeństwa i kontroli jakości.

Wracając do ostatniego zdarzenia to należy zaznaczyć, że nie jest ono powiązane z wybuchającymi bateriami w Galaxy Note 7. Okazuje się, że telefon który wybuchł to Samsung Grand Duos z 2013. Jak widać na poniższym filmie jego właściciel tuż po wybuchu urządzenia upada na ziemie i próbuje zdjąć koszulę w której znajdował się telefon. Z pomocą innej osoby udaje mu się w końcu to zrobić. Mężczyzna doznał poparzeń ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Samsung poinformował, że za wypadek odpowiada nieoryginalna bateria zamontowana w telefonie. Według producenta akumulator w urządzeniu został wyprodukowany przez firmę niezwiązaną z Samsungiem.
Redakcja O2 uzyskała oficjalne oświadczenie Samsunga w tej sprawie:

„Po dogłębnym śledztwie ustaliliśmy, że bateria używana w tym telefonie nie była wyprodukowana przez firmę Samsung, ani żadnego autoryzowanego przez nas dostawcę podzespołów. Mamy nadzieję, że nasz klient szybko wróci do zdrowia. Jednocześnie rekomendujemy wszystkim naszym klientom, by używali oryginalnych baterii firmy Samsung lub takich, które pochodzą od autoryzowanych dostawców.”

Choć Samsung nie ponosi winy za wypadek to takie wydarzenia i tak stawiają producenta w nie najlepszym świetle. Pierwsze doniesienia na temat tego zdarzenia nie wskazywały na prawdziwą przyczynę wypadku, a informowały jedynie jakiej marki telefon uległ samozapłonowi. Takie niepełne doniesienia mogą negatywnie wpłynąć na wizerunek firmy.

Na koniec warto dodać, że w krajach rozwijających się używanie zamienników oryginalnych produktów jest bardzo popularne. Wynika to przede wszystkim z tego, że odpowiedniki bardziej znanych produktów są znacznie tańsze.

Źródło: gadgets.ndtv, O2, Channel News AsiaTagi: Samsung, wybuchający smartfon,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz