Według słów jakie Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wypowiedział wczoraj w wywiadzie dla Wall Street Journall, Prezes Apple Tim Cook obiecał mu, że wybuduje w USA trzy nowe, wielkie zakłady produkcyjne.

„I spoke to Cook, he’s promised me three big plants – big, big, big,”

Niestety Prezydent Trump nie sprecyzował, gdzie i kiedy miałby powstać te zakłady, ani co dokładnie miałby produkować.

Jeżeli ta obietnica zostanie spełniona – będzie to kolejna firma, która postanowiła w obliczu krytyki Trumpa wesprzeć powrót przemysłu do Stanów Zjednoczonych. W trakcie kampanii wyborczej Donald Trump wielokrotnie krytykował gigantów przemysłu za otwieranie i przenoszenie zakładów poza granice USA, a Apple większość swojej elektroniki składa w Chinach i na Tajwanie.

Być może jednym z tych planowanych zakładów będzie fabryka wyświetlaczy OLED koncernu Foxconn mająca powstać w Wisconsin (o czym pisaliśmy pod koniec czerwca).

Foxconn jest jednym z głównych dostawców części dla Apple. Skoro produkowano by w tym zakładzie ekrany do iPhone’ów to jeden z pozostałych dwóch powinien składać smartfony Apple – raczej mało opłacalna byłoby wożenie wyprodukowanych w USA ekranów do smartfonów do Chin w celu zamontowania w urządzeniu i po czym gotowy produkt wracałby do Stanów.

Jako, że baterie do iPhone’ów będzie produkował dla Apple koncern LG Chem Ltd. w Korei (pisaliśmy o tym kilka dni temu) to trzeci zakład powinien produkować inne komponenty niezbędne do złożenia iPhone’a lub może w ogóle składać jakiś inny produkt Apple.

AKTUALIZACJA (27.07.2017, godz. 00:51): W dniu dzisiejszym ostatecznie potwierdzono decyzję o zlokalizowaniu zakładu produkcyjnego Foxconn w amerykańskim stanie Wisconsin. Według informacji podanych przez Agencję Reuters koncern oświadczył, że fabryka pomoże stworzyć  3 tysiące nowych miejsc pracy (z możliwością wzrostu tej liczby w dalszej perspektywie do 13 tysięcy).

Źródła: wsj.com, reuters.com; źródła grafiki pixabay.comTagi: Apple, Donald Trump, Foxconn, LG Chem Ltd., Tim Cook, USA,

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Tim Cook obiecał Donaldowi Trumpowi, że Apple wybuduje w USA trzy wielkie zakłady produkcyjne"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
trackback
Donald Trump skrytykował działalność Amazon

[…] W zeszłym miesiącu pisaliśmy o obietnicy prezesa Apple złożonej Trumpowi. Tim Cook obiecał, że Apple wybuduje w USA trzy nowe, wielkie zakłady ( z artykułem można się zapoznać tutaj). […]

trackback
Foxconn dostanie 3 miliardy dolarów wsparcia od Stanu Wisconsin

[…] dostawców części dla Apple wykorzystywanych do produkcji iPhone’ów. Pod koniec lipca pisaliśmy, że prezes Apple – Tim Cook obiecał Donaldowi Trumpowi wybudowanie na terenie Stanów […]

wpDiscuz