Huawei Pay to usługa płatności mobilnych dostępna w Chinach. Ponad rok po jej uruchomieniu, Huawei Pay może trafić również na rynek europejski. Producent złożył w Urządzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) wniosek o zatwierdzenie znaku towarowego „Huawei Pay” oraz towarzyszącego mu logo. Może to oznaczać, że Chiński producent elektroniki poważnie myśli nad wprowadzeniem swojego systemu płatności mobilnych do Europy.

W dokumencie złożonym przez Huawei można doczytać się, że zgłoszenie odnosi się do oprogramowania komputerowego oraz usług finansowych, stąd wniosek, że prawdopodobnie Huawei planuję wprowadzić swoją usługę w Unii Europejskiej i nie zależy mu wyłącznie na zabezpieczeniu znaku towarowego.

Huawei poszedł śladem Apple oraz innych dużych graczy na rynku mobilnym i w 2016 roku uruchomił usługę Huawei Pay w Chinach. Obecnie Huawei współpracuje z niewielką ilością banków, ale to może się szybko zmienić po wprowadzeniu systemu płatności mobilnych do Europy. Na chwilę obecną nie ma oficjalnego potwierdzenia powyższych informacji ze strony Huawei.

Źródło: gsmarenaTagi: Huawei, Huawei Pay,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz