Wczoraj przeprowadzono kolejne zamachy terrorystyczne w Wielkiej Brytanii. Warto zaznaczyć, że to już trzecie takie wydarzenie od początku roku jeśli chodzi o ten kraj. Premier rządu Theresa May kilka godzin po tych tragicznych wydarzeniach winą (pośrednią) obarczyła internet oraz media społecznościowe.

May wezwała do międzynarodowego uregulowania cyberprzestrzeni w ten sposób aby terroryści mieli utrudniony dostęp do rozpowszechniania ideologii, komunikacji między sobą oraz planowania zamachów. Według brytyjskiej premier dzisiejszy internet sprzyja właśnie takim zachowaniom.

Wypowiedzi Theresy May jasno wskazują, że brytyjskim służbom nie wystarczą obecne uprawnienia które zapewnia im ustawa Investigatory Powers Bill. Wypowiedzi brytyjskiej premier sugerują, że uprawienia organów ścigania odnośnie internetu mogą w przyszłości zostać rozszerzone.

Szefowa brytyjskiego rządu oczekuje też współpracy międzynarodowej aby przeciwdziałać m.in. zamachom terrorystycznym. Theresa May wierzy, że wspólne działania demokratycznych państw w Internecie mogłyby się stać częścią szerszej strategii walki z terroryzmem.Tagi: Kontrola Internetu, Theresa May, zamach terrorystyczny,

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Wczorajsze zamachy terrorystyczne w Londynie przyczynią się do większej kontroli internetu przez władze?"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
HDN900
Gość

A to nie oni sami pośrednio za to odpowiadają ? Kto zaatakował Irak, Libię, Syrię ?

wpDiscuz