Qualcomm

Według nieoficjalnych przecieków które już jakiś czas temu obiegły internet  Samsung Galaxy Note 8 ma posiadać 6,3-calowy wyświetlacz Infinity oraz podwójną tylną kamerę. Całość ma pracować na systemie operacyjnym Android 7.1.1.

Teraz pojawił się nowy przeciek na temat chipsetu jaki ostatecznie ma się znaleźć w wyżej wspomnianym urządzeniu. Plotka głosi, że telefon ma pracować na jeszcze nieogłoszonym procesorze Qualcomm Snapdragon 836.

Jak możemy przeczytać w serwisie playfuldroid, układ Snapdragon 836 będzie nieco poprawioną wersją Snapdragona 835, który jest najnowszym i najpotężniejszym układem od Qualcomma. Snapdragon 835 zasila takie urządzenia jak Samsung Galaxy S8, Nubia Z17 czy Essential PH-1.

Snapdragon 836 ma być ośmiordzeniowcem o maksymalnym taktowaniu 2,5 GHz. To wzrost o 500 MHz w porównaniu do Snapdragona 835. W nowym układzie będzie też akcelerator graficzny o taktowaniu 740 MHz. Galaxy Note 8 ma być pierwszym urządzeniem z nowym układem Qualcomma. Według plotek kolejnymi telefonami ze Snapdragonem 836 będą  LG V30 i kolejna odsłona Google Pixel.Tagi: Qualcomm, Qualcomm Snapdragon 836, Samsung Galaxy Note 8,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz