Japońska firma DMM.com ogłosiła plany otwarcia jeszcze w tym roku nowej olbrzymiej kopalni kryptowaluty. Jej testy w ramach projektu pod nazwą „DMM Mining Farm” powinny zakończyć się w październiku, a pełną gotowość operacyjną osiągnie do końca bieżącego roku.

DMM zakłada, że DMM Mining Farm już w przyszłym roku dołączy do światowej czołówki i stanie się jedną z dziesięciu największych kopalni kryptowaluty, a patrząc po skali całej operacji – pozwoli ona tej firmie na zaliczenie jej do światowej trójki największych firm z branży kryptowalutowego przemysłu wydobywczego.

Jednocześnie deklaruje, że jej działalność związana z wydobywaniem bitcoinów będzie największą z tego typu operacji prowadzonych w oparciu o japońskie standardy jakościowe.

DMM.com jest jednym z największych japońskich firm z branży nowych technologii, a rdzeniem jej działalności jest internetowa sprzedaż towarów i udostępnianie płatnych treści video. Jej spółka zależna – DMM.com Securities jest drugą na świecie firmą pod względem obrotu na międzynarodowym rynku walutowym Forex.

Plany DMM.com są odpowiedzią na niedawną deklarację innego internetowego giganta z Kraju Kwitnącej Wiśni – korporacji GMO Internet Inc. działającej w branży usług hostingowych, handlu internetowego oraz dostarczającej rozwiązania umożliwiające dokonywanie płatności online.

Niedawno zapowiedziała ona chęć rozszerzenia swojej działalności o wydobywanie bitcoinów. W tym celu chce stworzyć centrum wydobywcze nowej generacji oparte w całości na 7 nm procesie technologicznym. Jej zamiarem jest również prowadzenie badań pozwalających na znaczące ulepszenie procesu wydobywczego.

Bitcoin ma w Japonii status prawnego środka płatniczego i cieszy się w tym kraju niesłabnącą popularnością. W przeciwieństwie do ostatnich decyzji władz chińskich planujących zamknięcie wszystkich tamtejszych giełd bitcoina – rząd japoński widzi zdrowy potencjał ukryty w kryptowalucie i wprowadza nowe rozwiązania prawne sprzyjające jego popularyzacji.

Źródła: dmm-corp.com, gmo.jp; źródła grafiki: pixabay.comTagi: Bitcoin, DMM.com, GMO Internet Inc., Japonia, wydobywanie kryptowaluty,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz