Flagowiec Xiaomi miał swoją światowa premierę już kilka miesięcy temu (o czy pisaliśmy tutaj).

Standardowo montuje się w nim baterię o pojemności 3350 mAh, która powinna wystarczyć na około 116 godzin czuwania, 17 godzin prowadzenia rozmów lub 5 godzin przeglądania internetu. Jest to bardzo dobry wynik w segmencie flagowców, które mając duże możliwości, niestety zużywają sporo energii.

Nie wszystkich to jednak satysfakcjonuje. Niektórzy radzą sobie z tym problemem korzystając z power banków, a inni próbują znaleźć własne rozwiązanie tej kwestii.

Jak podaje portal xiaomitoday.com w chińskim serwisie Taobao.com pojawiły się w sprzedaży baterie do flagowca Xiaomi o większej niż standardowa pojemności. Zainteresowani zwiększeniem mocy swojego Mi 6 użytkownicy mają do wyboru baterie o pojemności od 6000 mAh aż do 9000 mAh. Ich ceny wahają się w granicach od 220 do 340 juanów (ok. 120 – 185 PLN).

Jak dla mnie super – ale nie do końca. Okazuje się, że (co całkiem logiczne) większa bateria zajmuje więcej miejsca – tak więc aby można ją było zamontować należy na stałe usunąć tylną pokrywę smartfona (nie da się jej założyć z powrotem po montażu). Mi 6 po takiej przeróbce traci sporo ze swojej gracji i zaczyna przypominać pytona trawiącego bardzo duże zwierzę. Podejrzewam, że waga urządzenia (dla fabrycznego modelu to 168 gramów) również zwiększa się drastycznie.

No ale jak to mówią – coś za coś. Chcemy mieć więcej mocy – trzeba coś poświęcić. Samolot bojowy z dodatkowymi zbiornikami paliwa lecący na misję zwiadowczą też nie wygląda efektownie, ale ma większy zasięg.

Pozostaje jeszcze kwestia związana z bezpieczeństwem użytkowania urządzenia. Nie wiemy niestety czy zamontowana bateria nie uszkodzi naszego telefonu. Sprzedawca określa ją jako wyprodukowaną przez Sony, ale różnie może z tym być.

Tak więc z jednej strony jest to ciekawa możliwość dla osób mających zapotrzebowanie na baterię o naprawdę sporej pojemności, a z drugiej zachodzi obawa o stan telefonu po montażu takiej baterii.

Niestety w przypadku zamienników nigdy do końca nie wiadomo jaki będzie efekt. Każdy kto poniósł koszt zakupu Mi 6 (obecnie ok. 2000 PLN) musi rozważyć skorzystanie z takiej możliwości we własnym sumieniu i ewentualnie podjąć ryzyko na własną odpowiedzialność.

Źródła: xiaomitoday.com, taobao.com; źródła grafiki: taobao.comTagi: bateria 9000 mAh, Xiaomi Mi 6,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz