Xiaomi to chiński producent elektroniki użytkowej, który do tej pory posiadał dwie linie smartfonów – MI oraz Redmi. Według portalu gadgets.ndtv.com (który z kolei powołuje się na chińską stronę mydrivers.com) pierwszy smartfon z nowej, trzeciej linii ma zostać pokazany publiczności jeszcze w tym miesiącu.

Xiaomi notuje bardzo dobre wyniki sprzedaży swoich telefonów poprzez platformy internetowe, ale przyjęcie takiego modelu prowadzenia biznesu pozwoliło jego konkurentom na rynku chińskim do zwiększenia przychodów pochodzących z bardziej tradycyjnych kanałów dystrybucji.

Nowa linia smartfonów ma najprawdopodobniej wspomóc Xiaomi w walce z głównymi konkurentami, którymi są w Chinach marki Oppo oraz Vivo (razem z One Plus są własnością koncernu BBK Elctronics). Ponadto Xiaomi planuje w ciągu najbliższych trzech lat otworzyć 2 tysiące tradycyjnych punktów sprzedaży, z czego połowę w Chinach.

W chwili obecnej nie jest jeszcze znana nazwa nowej linii ani tym bardziej pierwszego pochodzącego z niej smartfona, jednak na portalu mydrivers.com pojawiło się jego wyrenderowane zdjęcie.

Można zauważyć, że będzie posiadał dwa tylne aparaty i flesz LED. Ponadto widać wyraźnie zarysowaną linię anteny. Całość czyni go podobnym do Oppo R11 Plus oraz One Plus 5, które z kolei przypominają iPhone 7 Plus.

Źródła: gadgets.ndtv.com, mydrivers.com; źródła grafiki: pixabay.com, mydrivers.comTagi: nowa linia smartfonów, Xiaomi,

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Xiaomi planuje wypuścić całkowicie nową linię smartfonów – pierwszy model jeszcze w lipcu"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
trackback
Lanmi X1 – pierwszy z nowej linii smartfonów Xiaomi

[…] dni temu pisaliśmy o przypuszczeniach co do planów Xiaomi (z artykułem można się zapoznać tutaj). Teraz dzięki informacjom upublicznionym przez kilku blogerów w serwisie Weibo wiadomo, że nowa […]

wpDiscuz