Xiaomi mi 6

Spoglądając na współczesne smartfony to istnieje kilka funkcji, które wydają się być na tyle uniwersalne, że można ich oczekiwać w każdym nowym modelu. Np. regulacja głośności, aparat fotograficzny czy gniazdo słuchawkowe. Ale w ostatnim czasie gniazdo słuchawkowe powoli jest wypierane na rzecz innych rozwiązań. Apple usunął je w iPhone 7, podobnie jak Motorola w Moto Z. Nawet HTC ma podobno porzucić to rozwiązanie w nadchodzącym HTC U 11.

Przyczyny usunięcia gniazd słuchawkowych 3,5 mm były w większości takie same. Apple uważa gniazdo słuchawkowe jako przestarzałą już technologię która nie pozwala na zastosowanie innych ważnych funkcji . Xiaomi tłumaczy się, że ​​przyczyną usunięcia portu, jest możliwość zaoszczędzenia miejsca i dopasowanie większej baterii w najnowszym flagowcu Xiaomi Mi 6.

„Smartfony są wysoce zintegrowanymi produktami, a wewnętrzna przestrzeń jest bardzo cenna. Dzięki pozbyciu się gniazda słuchawkowego możemy zaoszczędzić miejsce na inne elementy, takie jak większa bateria. Wyjście audio przez USB typu C staje się coraz bardziej popularne i  zapewnia doskonałą jakość dźwięku.”, czytamy w oficjalnym komunikacie od Xiaomi dla portalu Android Central.

Jest w tym trochę prawdy, ponieważ akumulator Xiaomi Mi 6 w porównaniu do baterii w Mi 5 zyskał dodatkowe 350 mAh pojemności. Warto zauważyć, że oba modele są podobnej wielkości i  mają ekran o tej samej przekątnej 5.15-cala. Usunięcie gniazda słuchawkowego sprawiło, że w telefonie pozostało trochę więcej miejsca i zostało ono zagospodarowane dla większej baterii. Jednak  ​​Mi 6 jest grubszy 0,25 mm.

Oprócz większych baterii i zastosowania wodoodporności, usunięcie gniazda słuchawkowego pozwoliło Apple i Xiaomi na dodanie podwójnych kamer tylnych do swoich flagowców. Brak gniazda słuchawkowego nie zaszkodził sprzedaży iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus. W przypadku flagowca Xiaomi trzeba poczekać i sprawdzić, czy brak gniazda słuchawkowego wpłynie na sprzedaż urządzenia. Dla tych, którzy nadal są przywiązani do standardowych słuchawek 3,5 mm, Xiaomi w pudełku z Mi 6 dorzuca odpowiednią przejściówkę.Tagi: Xiaomi, Xiaomi Mi 6,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz