Denuvo

Najsłynniejsze zabezpieczenie antypirackie Denuvo już od kilku miesięcy nie ma dobrej passy. W czerwcu informowaliśmy o rekordowej ilości gier z tym zabezpieczeniem złamanych w jednym miesiącu. Po tym przełomowym dla piratów wydarzeniu austriacka firma wypuściła nawet nową wersję zabezpieczenia. Niestety nawet to działanie nie przyniosło pożądanych efektów. Crackerzy w ekspresowym tempie rozprawiają się z kolejnymi tytułami zabezpieczonymi przez Denuvo.

Dzięki czujności naszego czytelnika (podziękowania dla Wilk) dowiedzieliśmy się, że ofiarą crackerów padła gra – Pro Evolution Soccer 2018. Natrafiliśmy też na informację, że zabezpieczenia w grze Dishonored Death of the Outsider także zostały złamane. Z uwagi na fakt, że żaden z serwisów interntowych nie pokusił się jeszcze na opublikowanie informacji o tym wydarzeniu postanowiliśmy potwierdzić te doniesienia. Okazuje się, że faktycznie obie gry padły ofiarą crackerów i są już dostępne do pobrania na pirackich serwisach z grami. Za złamanie PES 2018 odpowiada włoska grupa CPY, a za pokonanie zabezpieczeń najnowszego Dishonored odpowiada grupa SteamPunks.

Choć nie informowaliśmy o tym wcześniej to warto tutaj jeszcze wspomnieć, że słynne zabezpieczenie zostało ostatnio pokonane także w grze F1 2017 (Podziękowania dla CRV za informacje).

System Denuvo w powyższych grach został złamany przez crackerów w bardzo szybkim czasie. Okazuje się, że piraci muszą czekać na upragnioną grę jedynie nieco ponad tydzień dłużej niż osoby które tę grę zakupiły, bo tyle mniej więcej czasu potrzeba grupom crackerskim na rozpracowanie zabezpieczenia.

To wszystko stawia Denuvo w nie najlepszej sytuacji. Niedawno postawiliśmy tezę, że twórcy gier widząc, że zabezpieczenie Denuvo jest łamane w ekspresowym tempie będą rezygnować z usług austriackiej firmy. W ostatnim czasie twórcy Project Cars 2 zrezygnowali z wykorzystania Denuvo we własnej grze, ale jako powód tej rezygnacji podali troskę o graczy i wskazali na fakt, że Denuvo zdaje się być bardzo restrykcyjnym rozwiązaniem. Na chwilę obecną nic jeszcze nie zapowiada masowej rezygnacji twórców gier z zabezpieczenia Denuvo.

Możliwe, że za taki stan rzeczy odpowiadają zapisy w umowach między austriacką firmą a wydawcami gier. Być może gdy gra zostanie złamana w ekspresowym tempie to wydawca nie ponosi opłaty za zaimplementowane zabezpieczenie? Tego nie wiemy. Jest to tylko nasze przypuszczenie. Postaramy się uzyskać taką informację i napisać o tym w kolejnym artykule na temat Denuvo.

Na koniec warto wspomnieć, że według naszych informacji w tym roku wydawcy przygotowali przynajmniej kilkanaście premier gier wykorzystujących Denuvo. Najbliższe miesiące będą więc prawdziwym sprawdzianem dla słynnego zabezpieczenia.

Źródło: własneTagi: cpy, crack, crackerzy, denuvo, Dishonored Death of the Outsider, piractwo komputerowe, Pro Evolution Soccer 2018, SteamPunks, Zabezpieczenie antypirackie,

Dodaj komentarz

12 komentarzy do "Zabezpieczenie antypirackie Denuvo złamane w PES 2018 oraz Dishonored Death of the Outsider"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Wilk
Gość

Dodajmy do tego WRC 7
https://youtu.be/jSGDLb337-c
i tyle w temacie

Aleksander Nowakowski
Admin

Tyle gier ostatnio pada… Kiedyś złamanie gry z Denuvo to było coś. Pamiętam jaki szum się zrobił po złamaniu ROTR. Dziś to już nie robi takiego wrażenia 🙂
Dzięki za informacje o WRC 7. A Filmik… celnie oddaje obecną sytuację z Denuvo. Jestem ciekaw czy twórcy Denuvo mają jeszcze jakąś opcję w zanadrzu w postaci zupełnie nowego przeprogramowanego zabezpieczenia.

Wilk
Gość

Standardem się stało że denuvo łamane jest w miarę szybko.I cale gadanie ze „za dwa lata piractwo zniknie” można włożyć miedzy bajki.Myślę ze po dzisiejszym upadku denuvo (Total War: Warhammer II-10 godzin)można zamknąć wieko,zakopać i podziękować za te dwa lata emocji i wrażeń.Swoja drogą ja naprawdę myślałem że to koniec piractwa 🙂

Aleksander Nowakowski
Admin

W pewnym momencie mogłoby się wydawać, że Denuvo jest nie do ruszenia. Np Lords o the fallen zostało złamane dopiero po 272 dniach. Ja też myślałem, że nadchodzi czas w którym piractwo gier będzie wręcz niemożliwe. Ostatnie doniesienia pokazują tylko tyle jak bardzo się myliliśmy.

Dante
Gość

Marvel VS Capcom Infinite i WRC 7 też padło 🙂

Aleksander Nowakowski
Admin

Faktycznie. Gra nie opierała się nawet tygodnia crackerom. I znowu CPY. Dzięki za tę informację.

ddFSASDASF
Gość

Ciekawe ile trzeba będzie czekać na fife 18 / zabezpieczenie origin + denuvo 4,6

Mati
Gość

Premiera FIFY już za 4 dni. Myślę, że taki tytuł grupy crackerskie postawią sobie za główny cel. Zobaczymy. Z Pliku nfo wynika, że PES 2018 też był zabezpieczony Denuvo 4.6 więc obstawiam, że CPY się za to zabierze. Cracki do najnowszych gier z Denuvo wychodzą średnio co tydzień + 1 lub dwa dni.

gado
Gość

Ile zabrało? Niecały jeden dzień, ładnie się popisali 🙂 Jeszcze brakuje, żeby byli w stanie złamać grę online. Seria PES 2016 była np. złamana i można było grać nielegalnie online.

K-rol
Gość

Dishonored złamali SteamPunks. Ja bym dodał, że to ich pierwszy crack do najnowszej wersji Denuvo wcześniej się specjalizowali w Denuvo v3. Teraz jak się okazuje mogą złamać także najnowszą wersję.

Aleksander Nowakowski
Admin

To napewno najnowsza wersja? Czy ma ktoś z Was informację z jakiej wersji zabezpieczenia korzystało najnowsze Dishonored ? 4.6 czy 4.5 ?

Aleksander Nowakowski
Admin

Ok. Już znalazłem. Faktycznie Dishonored korzysta z najnowszej wersji 4.6.

wpDiscuz