Już od dłuższego czasu słynne zabezpieczenie antypirackie Denuvo przeżywa ciężkie czasy. Nie tak dawno pisaliśmy o złamaniu zabezpieczeń w grze Total War: Warhammer II w rekordowym czasie. Później przyszedł czas na grę FIFA 18 która także została złamana bardzo szybko. Dziś internet obiegła natomiast informacja, że zabezpieczenie Denuvo poległo w grze Śródziemie: Cień Wojny.

Premiera tej gry miała miejsce 10 października więc można już śmiało mówić o tym, że crackerzy znaleźli jakiś złoty sposób na łamanie zabezpieczeń w bardzo szybkim czasie. Jeszcze na początku tego roku Denuvo było w stanie zapewnić grom przyzwoitą ochronę trwająca przynajmniej kilka tygodni. Dziś już nie ma po tym śladu. Kolejne gry są łamane w dzień lub dwa po premierze.

Co ciekawe, zabezpieczenie w grze Śródziemie: Cień Wojny zostało złamane przez grupę crackerską CODEX która wcześniej nie była znana z dezaktywacji tego typu zabezpieczeń. Do grona grup mogących złamać Denuvo dołącza więc kolejna grupa crackerska.

Czas w jakim grupy crackerskie rozprawiają się z kolejnymi grami stawia pod wielkim znakiem zapytania sens dalszego wykorzystywania przez wydawców gier systemu Denuvo. Niedługo będziemy świadkami premier takich gier jak Evil Within 2 oraz Assasin’s Creed Origins które mają być chronione właśnie przez ten system. Przyszłość słynnego zabezpieczenia może więc zależeć w dużym stopniu od tego jak Denuvo sobie poradzi w ochronie tych właśnie gier.

Źródło: redditTagi: CODEX, denuvo, Denuvo złamane, Śródziemie: Cień Wojny,

Dodaj komentarz

6 komentarzy do "Zabezpieczenie Denuvo w grze „Śródziemie: Cień Wojny” złamane"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Zenek
Gość

Została złamana dokładnie przez CPY-CODEX (Codex współpracuje z CONSPIR4CY) Chłopaki z CODEX sami by nie podołali zadaniu. To samo było przy titanfall 2 większy udział w cracku miał CPY a mimo to wydanie przypisano dla CODEX. Codex tylko dostarcza niezbędnych plików dla Grupy CONCPIR4CY (CPY)

Wilk
Gość

Evil Within 2 w ostatniej chwili zostało pozbawione denuvo. Bethesda sama wypościła cracka 🙂 Tzn jako pierwszy developer zrezygnowała z usług denuvo.

wpDiscuz