Firma TrendForce opublikowała w środę swoją prognozę, że do końca 2017 r. smartfony będą miały średnio 3,2 GB pamięci RAM. Jest to wzrost o 33,4% w stosunku do średniej pojemności pamięci 2,4 GB w 2016 roku. Analitycy przewidują też, że nowy iPhone szykowany na 10 rocznicę wypuszczenia na rynek pierwszego Iphona, nie będzie posiadał więcej niż 3 GB pamięci RAM, a także, że nie powinniśmy spodziewać się 4 GB pamięci RAM w smartfonach od Apple przed rokiem 2018.

Firma TrendForce spodziewa się, że nowy iPhone będzie mieć 5,8-calowy ekran oraz 3 GB pamięci RAM, a mniejszy model o przekątnej 4,7 cala pozostanie z 2 GB pamięci RAM na pokładzie.

Z drugiej strony, producenci telefonów z systemem Android zwiększyli pamięć RAM głównie ze względu na zapotrzebowania rynku. Wzrost średniej zawartości pamięci operacyjnej w smartfonach był wyższy niż w przypadku tabletów i komputerów, ponieważ w przypadku Androida „system operacyjny staje się powolny po dłuższym okresie użytkowania”, twierdzi analityk z TrendForce Avril Wu.

Źródło: TrendForceTagi: pamięć, RAM,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz