Zopo Mobiles to chiński producent telefonów działający globalnie. Ma swoje przedstawicielstwa  w państwach azjatyckich, Afryce i Europie. Obecnie trwa sprzedaż nowego modelu tego producenta – Zopo Flash X Plus. Mo on za zadanie odebrać trochę rynku konkurencji z segmentu telefonów takich jak Xiaomi Redmi Note 4 oraz Lenovo Z2 Plus. Cena tego modelu produkowanego głównie na rynek indyjski kształtowała się w przeliczeniu na złotówki w przedziale 740-850 PLN. Ostatnio jednak producent obniżył cenę do przedziału 600-750 PLN.

Telefon ma wymiary 153,8 x 76,3 x 8,3 mm i waży dokładnie 206 gramów. Napędzany jest ośmiordzeniowym procesorem MediaTek 6753 taktowanym zegarem 1,3 GHz. Wyświetlacz Full HD o przekątnej 5,5 cala jest bardzo jasny i zapewnia dobrą widoczność pod różnymi kątami patrzenia.

Telefon wyposażono w czytnik linii papilarnych, który według pierwszych opinii działa sprawnie i szybko (podobno nawet 9/10 skanów kończy się rozpoznaniem właściciela).

Model wyposażono w 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej (z której niestety dostępne do użytkowania jest około 25GB). Ilość dostępnej pamięci można zwiększyć aż do 128 GB. Co do systemu – wszystko działa na Androidzie 6.0 Marshmallow.

Aparat główny z matrycą 13-megapixeli pozwala na uzyskanie rozdzielczości zdjęcia 4128 x 3096 pixeli. W opcji nagrywania treści video pozwala na uzyskanie jakości full HD. Aparat przedni z matrycą 8-megapixeli daje nam rozdzielczość 3264 x 2448 pixeli, niestety bez fleszu.

Zopo Flash X Plus został wyposażony w baterię o pojemności 3100 mAh. Jest to całkiem dobry wynik jeśli chodzi o nominalną pojemność, ale użytkownicy zgłaszają że prawda odbiega nieco od rzeczywistości. Według testów użytkowników, których wyniki upubliczniono w internecie telefon wytrzymuje bez ładowania zaledwie jeden dzień roboczy, a przy ciągłym odtwarzaniu filmów w jakości HD  około siedmiu godzin. Do tego w trakcie użytkowania dość mocno się nagrzewa.

Generalnie jest to dość dobry telefon za tą cenę – szkoda jedynie, że w Polsce może być problem z jego nabyciem.Tagi: Zopo Flash X Plus, Zopo Mobiles,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz