Już od jakiegoś czasu wiemy, że producenci urządzeń mobilnych prowadzą badania nad składanym modelem smartfona. Pojawiły się plotki, że Samsung pracuje nad składanym modelem telefonu – Galaxy X który miałby nieźle namieszać na rynku urządzeń mobilnych. Na chwilę obecną są to jednak tylko domysły. ZTE wraz z prezentacją modelu Axon M która odbyła się wczoraj, ukazuje swoją wizję składanego telefonu. Należy jednak szczerze przyznać, że ZTE Axon M nie jest przełomowym urządzeniem na które czekają fani nowych technologii.

Urządzenie nie zostało wyposażone w elastyczny ekran jak informowały niektóre przecieki. Telefon składa się po prostu z dwóch 5,2-calowych ekranów LCD. Na zdjęciach urządzenie przypomina dwa sklejone ze sobą smartfony które możemy składać i rozkładać jak książkę. Czy to przełomowe rozwiązanie na które wszyscy czekali? Raczej nie. Trzeba jednak przyznać, że dla niektórych użytkowników taki smartfon może być niezwykle przydatny.

Po rozłożeniu telefonu połączona powierzchnia dwóch wyświetlaczy wynosi 6,75 cala. To największa zaleta tego telefonu. Pamiętajmy, że mówimy o urządzeniu które bez problemu mieści się w kieszeni spodni.

ZTE oferuje kilka różnych trybów korzystania z ekranów. Mamy do wyboru tryb podwójny, rozszerzony, lustrzany oraz tradycyjny. Dzięki trybowi podwójnemu można np. oglądać wideo na jednym ekranie, a na drugim korzystać z aplikacji czy wysyłać wiadomości. Tryb rozszerzony umożliwia korzystanie z pełnego, 6,75-calowego wyświetlacza dla jednej aplikacji np. arkusza kalkulacyjnego. Tryb lustrzany pozwala użytkownikowi wyświetlanie tego samego obrazu na obu ekranach. Korzystając z tej funkcjonalności można ustawić urządzenie np. w „trybie namiotu” i oglądać film ze znajomymi z jednej i drugiej strony urządzenia. Tryb tradycyjny pozwala na normalną prace na 5,2-calowym wyświetlaczu w taki sam sposób jak odbywa się to w tradycyjnym smartfonie.

ZTE Axon M został wyposażony w 20-megapikselową kamerę z przysłoną f/1,8, autofokusem oraz podwójną stabilizacją obrazu. Z uwagi na nietypową konstrukcję urządzenia, w Axonie M nie znajdziemy drugiego aparatu. Po prostu jest on zbędny. Za podgląd aparatu mogą posłużyć oba 5,2-calowe ekrany. Jest to funkcjonalność którą znamy chociażby ze smartfonów marki YotaPhone.

Wnętrze urządzenia skrywa czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 821. Telefon wyposażono w 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej, którą możemy rozszerzyć za pomocą karty microSD. ZTE Axon M posiada akumulator o pojemności 3180mAh z funkcją szybkiego ładowania Quick Charge 3.0. Urządzenie pracuje na systemie operacyjnym Android 7.1.2 Nougat.

Podsumowując, nowy smartfon od ZTE nie jest z pewnością przełomowym urządzeniem, ale może spodobac się niektórym użytkownikom, gdyż posiada on przydatne funkcjonalności niespotykane w innych urządzeniach.

Na koniec warto dodać, że urządzenie będzie dostępne jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych poprzez sieć AT&T. Telefon będzie można zakupić w ofercie abonamentowej, a jego końcowy koszt wyniesie około 725 dolarów.

Źródło: ZTE, Android HeadlinesTagi: składany smartfon, ZTE, ZTE Axon M,

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz